Mapa Kraków - przejdz do portalu >> -
Jak znaleźć pozycję tramwajów, autobusów w Krakowie?

Bootstrap Image Preview

Szukasz rozkładu jazdy w Krakowie? Nie wiesz, o której wyjść z domu, żeby zdążyć na połączenie komunikacyjne? Czy Twój tramwaj się spóźnia? Jeżeli zadajesz sobie takie pytanie to portal z mapą Krakowa jest dla Ciebie. To bardzo proste. Otwórz portal mapakrakow.pl a tramwaje i autobusy pojawią się na mapie Krakowa od razu. Pozycja tramwajów i autobusów jest odświeżana co parę sekund.

Przystanki tramwajowe Kraków

Tramwaje

Pozycja tramwajów jest odświeżana na mapie co parę sekund. Wiesz kiedy wyjść z domu by zdążyć na tramwaj.

Przystanki autobusowe Kraków

Autobusy

Na mapie Krakowa widzisz autobusy. Nie musisz sprawdzać rozkładu jazdy. Wiesz kiedy autobus przyjedzie na przystanek, na którym czekasz.

Twoja pozycja na mapie Krakowa

Twoja pozycja

Toja lokalizacja zostanie wyświetlona z użyciem anteny GPS w Twoim smartfonie. Dzięki temu zobaczysz jaki tramwaj czy autobus zbliża się do Twojego przystanku.

Mapy portalu
W portalu mapakrakow.pl możesz naleźć wiele różnych warstw. Między innymi podstawową warstwą jest mapa OpenStreetMap z portalu osm.org. Jest to największa mapa świata tworzona przez rzeszę wolontariuszy na całym świecie. Możesz zobaczyć na niej ulice, budynki, place, lasy, oraz wszelkiego rodzaju elementy naziemne, które pozwolą Ci odnaleźć się w terenie. Zanjdziesz tu także mapę ścieżek rowerowych: mapy rowerowe oraz mapę transportu publicznego. Dodaliśmy też mapy google maps.
Mapa zanieczyszczenia powietrza w Krakowie
Codziennie pobieramy dane z bazy danych Inspekcji Ochrony Środowiska: Mapy - GIOŚ i tworzymy z nich mapy Smogu w Krakowie i w Polsce.
Pozycja GPS
Twoja pozycja jest wyświetlana na mapie. Punkt twojej lokalizacji jest zaznaczony markerem. Pozycja jest odświeżana co parę sekund. Jeżeli poruszasz się w terenie, np. jedziesz w tramwaju albo autobusie, pozycja jest aktualizowana tak żebyś widział, gdzie jesteś.
Mapy historyczne miasta Krakowa
W portalu posiadamy mapy z roku 1997 oraz foto mapę z 1994 roku. Możesz dowiedzieć się jak wyglądał Kraków parenaście lat temu. Prezentowane mapy topograficzne Miasta Krakowa pochodzą z Wojewódzkiego Ośodka Geodezyjo Kartograficznego w Krakowie.
Mapa Dnia i Nocy
To ciekawa propozycja dla geografów, meteorologów oraz instytucji, które potrzebują dokładnie wiedzieć kiedy dzień się kończy a kiedy zaczyna noc. Na mapie możesz zobaczyć granicę pomiędzy strefą kiedy dzień się zaczął a kiedy skończył. Strefa po zachodzi słońca a przed zachodem słońca jest zaznaczona na ciemno. Granica dnia i nocy jest odświeżana co parę sekund. Dzięki temu widzisz, w którym miejscu doszło do zachodu i wschodu słońca.
Przystanki
Przykładowe przystanki mpk Kraków to:

Przystanek: Brzezinka, Przystanek: Mały Płaszów, Przystanek: Skotniki, Przystanek: Tonie, Przystanek: Rzozów Skotnica, Przystanek: Prokocim Szpital, Przystanek: Marii Dąbrowskiej, Przystanek: Januszowice, Przystanek: Zakępie, Przystanek: Przewóz, ...